RAŇAJKOVÁ ZMES - Aktivovaná Naturálna Bezlepková

Vegetarián, vegán alebo RAW

alebo

zdravé RAW raňajky pre vegetariánov

 

Vegetarián, vegán alebo RAW?

Už ste veľa krát počuli pojmy ako vegetarián, vegán alebo RAW strava, ale nie každý si uvedomuje presný význam týchto slov. Aj keď výstižné pre všetky tri kategórie by mohol byť názov alternatívna forma stravovania. Zásadný rozdiel je však v pojme RAW, ktorý znamená, že strava nebola tepelne upravená, a preto obsahuje živé enzýmy. Ak ste vegetarián alebo vegán, prechodom na živú - tepelne neupravenú RAW stravu bude pre Vás znamenať prechod do vyššieho levelu.

Prečo je RAW viac ako vegetarián alebo vegán?

Pretože surová RAW strava obsahuje živé enzýmy, ktoré predstavujú základ života. Ak ich máte nedostatok, prestanú Vám v tele prebiehať chemické reakcie, ktoré sú na enzýmoch závislé a Vám začína v tele plynúť inkubačná doba na vznik civilizačnej choroby. A toto je problém u viacerých vegetariánov a vegánov. Nestačí totiž konzumovať iba rastlinnú stravu. Ak si surovú zeleninu, ovocie, strukoviny, orechy alebo obilniny vždy tepelne upravíte, jednoducho zabijete všetky enzýmy a potom síce konzumujete nutrične bohaté jedlo, ale enzymaticky mŕtve.

Vegáni v spoločnosti

Vegáni jedia iba rastlinnú stravu. Nekonzumujú žiadne potraviny, ktoré majú živočíšny základ. Prechodom na vegánsku stravu získava človek aj určité zdravotné výhody. Keďže však konzumuje výhradne rastlinnú stravu, musí si dávať veľký pozor na príjem nenahraditeľných živín, bez ktorých by telo nefungovalo správne. Vegánstvo je však momentálne v spoločnosti dosť nepochopené. Najesť sa dnes v reštaurácii ako vegán je dosť ťažké, keďže ponuka reštaurácií ešte skoro vôbec nepracuje s touto alternatívnou ponukou. Z týchto dôvodov sú vegáni nútení myslieť na svoju stravu vopred a musia si ju brať vždy so sebou.

Akých chýb sa vegetariáni a vegáni dopúšťajú

Nedostatočný príjem esenciálnych živín (esenciálny = nenahraditeľný), ktoré sa často nachádzajú v živočíšnej strave, nesprávne nahrádzajú:

  • vysokou konzumáciou koncentrovaných sacharidov
  • nízkym príjmom zdravých tukov
  • nadmernou konzumáciou sóje
  • vysokou konzumáciou obilnín s obsahom lepku
  • nízkym príjmom RAW stravy so živými enzýmami

4 tipy, ktoré by mal každý vegetarián a vegán dodržiavať

 Ak ste vegetarián alebo vegán a chcete sa vyhnúť riziku nedostatočného príjmu esenciálnych živín, mali by ste sa zaujímať o takú stravu, ktorá:

  1. neobsahuje antiživiny, pretože bola predtým aktivovaná
  2. je v surovom - prírodnom ,,RAW“ stave, pretože neprešla tepelným spracovaním nad 45°C a teda má zachované živé enzýmy
  3. neobsahuje konzervačné látky, stabilizátory, umelé sladidlá a iné chemické prísady
  4. má správny pomer sacharidov bielkovín, tukov a vlákniny

Už naši predkovia rozumeli aktivácií a sami praktizovali zdravú prípravu stravy, napr. namáčaním strukovín, kvasením kapusty alebo kysnutím obilnín. Vďaka tejto príprave doslova aktivovali rastlinnú stravu tak, že dokázali získať z rastlín maximum výživy a zabezpečiť si tak pevné zdravie.

Nemáte na aktiváciu čas?

Ak nemáte čas ani priestor na aktiváciu obilnín, orechov alebo semienok, ktoré pravidelne jedávate, máme pre Vás riešenie. Pre správne naštartovanie dňa pre sme vyvinuli pre vegetariánov a vegánov špeciálnu raňajkovú zmes HRYZKA, ktorá obsahuje už aktivované bezlepkové obilniny, orechy a semená. Má vyvážené zloženie, príjemnú neutrálnu chuť, ale hlavne vďaka aktivácií všetkých surovín, ktoré sa aktivovať dajú, je 100% vstrebateľná. Vďaka svojmu zloženiu a aktivácií je preto ľahko stráviteľná a zároveň Vám dodá potrebnú energiu hneď na začiatku dňa.

Raňajková zmes HRYZKA je aktivovaná:

Obilniny, orechy a semená v HRYZKE sú aktivované, vďaka čomu sú ľahko stráviteľné. Aktivácia odomkla enzýmy v jednotlivých surovinách, ktoré pomáhajú pri trávení a Váš pankreas môže plne využiť svoj potenciál na tvorbu metabolických enzýmov, ktoré sú potrebné na regeneráciu a obnovu tela. Preto po skonzumovaní HRYZKY nepocítite v žalúdku žiadnu ťažobu a ste milo prekvapení, koľko máte energie a chuti do života ;-)

   

Čo o HRYZKE povedali druhí:

Mária Kotalová, poradca zdravého životného štýlu, Poltár:
"... Ja som s HRYZKOU naozaj nadmieru spokojná. Človek, ktorý je viacmenej na raw strave 4 roky ako ja, vie rozlíšiť kvalitu. Toto bol vskutku skvelý nápad a ja Vám zato fandím a tlieskam. Teším sa na spoluprácu s Vami."
 

Ing. Peter Ladecký, výživový poradca, Púchov:
"... HRYZKA obsahuje iba zásadotvorné zložky, a preto prispieva k zabezpečeniu acidobázickej rovnováhy, čo je základným predpokladom dlhodobého zdravia. Ide o jeden z mála produktov, ktorý spĺňa požiadavky na skutočnú racionálnu výživu."
 

Zuzana Trulíková, majiteľka predajne zdravej výživy SanusVita, Žilina:
"Mňam! Vrelo odporúčam všetkým, no najmä tým, ktorí sú už objedení vločkami. Malý tip na prípravu - použite mandľové mlieko, chuť je dokonalo lahodná."
 


Ing. Tomáš Sarlós, IT manažér, Bratislava:
"... Snažím sa vedome každodenne prijímať vysoko výživnú stravu a HRYZKA je výborný doplnok, ktorý pri správnom použití doplní to, čo je skoro vždy logisticky nemožné cez deň dosiahnuť z rôznych dôvodov. Zároveň je vynikajúcim doplnkom v prípade intenzívnej námahy, kedy telo potrebuje efektívne vstrebávať viac živín a HRYZKA je pre mňa v tomto prípade ťažko nahraditeľná "bezpečnostná poistka". Z pohľadu zloženia je pre mňa podstatný práve fakt, že HRYZKA je komplexná zmes aktivovaných zložiek, ťažký na prípravu doma."
 

Vyskúšajte aj Vy, ako lepšie chutia aktivované suroviny a zažite pocit plnej energie s ľahkým trávením hneď od rána.

HRYZKA - Zdravie na prvom mieste

► Späť na BLOG

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.