RAŇAJKOVÁ ZMES HRYZKA - Zdravé raňajky každý deň

Vegetarián, vegán alebo RAW

alebo

zdravé raňajky pre vegetariánov a veganov

 

Či ste vegetarián, vegan alebo RAW, v článku sa dočítate, na čo si dať pozor pri výbere stravy a vhodných raňajok. Poradíme vám ako jednoducho pripraviť 100% zdravé raňajky pre vegetariánov a veganov, vďaka unikátnej raňajkovej zmezi Hryzka.

 

Ste vegetarián, vegán alebo RAW?

Už ste veľa krát počuli pojmy ako vegetarián, vegán alebo RAW strava, ale nie každý si uvedomuje presný význam týchto slov. Aj keď výstižné pre všetky tri kategórie by mohol byť názov alternatívna forma stravovania.

Zásadný rozdiel je však v pojme RAW, ktorý znamená, že strava nebola tepelne upravená, a preto obsahuje živé enzýmy. Ak ste vegetarián alebo vegán, prechodom na živú - tepelne neupravenú RAW stravu bude pre vás znamenať prechod do vyššieho levelu.

Objavte zdravé raňajky pre vegentariánov a veganov na každý deň

Prečo je RAW viac ako vegetarián alebo vegán?

Pretože surová RAW strava obsahuje živé enzýmy, ktoré predstavujú základ života. Ak ich máte nedostatok, prestanú vám v tele prebiehať chemické reakcie, ktoré sú na enzýmoch závislé a vám začína v tele plynúť inkubačná doba na vznik civilizačnej choroby.

A toto je problém u viacerých vegetariánov a vegánov. Nestačí totiž konzumovať iba rastlinnú stravu. Ak si surovú zeleninu, ovocie, strukoviny, orechy alebo obilniny vždy tepelne upravíte, jednoducho zabijete všetky enzýmy a potom síce konzumujete nutrične bohaté jedlo, ale enzymaticky mŕtve.

 

Vegáni v spoločnosti

Vegáni jedia iba rastlinnú stravu. Nekonzumujú žiadne potraviny, ktoré majú živočíšny základ. Prechodom na vegánsku stravu získava človek aj určité zdravotné výhody. Keďže však konzumuje výhradne rastlinnú stravu, musí si dávať veľký pozor na príjem nenahraditeľných živín, bez ktorých by telo nefungovalo správne. Vegánstvo je však momentálne v spoločnosti dosť nepochopené.

Najesť sa dnes v reštaurácii ako vegán je dosť ťažké, keďže ponuka reštaurácií ešte skoro vôbec nepracuje s touto alternatívnou ponukou. Z týchto dôvodov sú vegáni nútení myslieť na svoju stravu vopred a musia si ju brať vždy so sebou.

 

Akých chýb sa vegetariáni a vegáni pri stravovaní dopúšťajú?

Nedostatočný príjem esenciálnych živín (esenciálny = nenahraditeľný), ktoré sa často nachádzajú v živočíšnej strave, nesprávne nahrádzajú:

  • vysokou konzumáciou koncentrovaných sacharidov
  • nízkym príjmom zdravých tukov
  • nadmernou konzumáciou sóje
  • vysokou konzumáciou obilnín s obsahom lepku
  • nízkym príjmom RAW stravy so živými enzýmami

Úprava jedálničku však nemusí byť zložitá. Vegetariáni a vegani teraz majú skvelú možnosť pripraviť si každé ráno 100% zdravé zaňajky plné enegie, živín a enzímov.

 

Ako vyzerajú zdravé raňajky pre vegetariánov a veganov? Napríklad takto!

Tip na 100% zdravé raňajky s Hryzkou pre vegetariánov a veganov

Chcem takéto raňajky

4 tipy, ktoré by mal každý vegetarián a vegán dodržiavať

 Ak ste vegetarián alebo vegán a chcete sa vyhnúť riziku nedostatočného príjmu esenciálnych živín, mali by ste sa zaujímať o takú stravu, ktorá:

  1. neobsahuje antiživiny, pretože bola predtým aktivovaná
  2. je v surovom - prírodnom ,,RAW“ stave, pretože neprešla tepelným spracovaním nad 45°C a teda má zachované živé enzýmy
  3. neobsahuje konzervačné látky, stabilizátory, umelé sladidlá a iné chemické prísady
  4. má správny pomer sacharidov bielkovín, tukov a vlákniny

Už naši predkovia rozumeli aktivácií a sami praktizovali zdravú prípravu stravy, napr. namáčaním strukovín, kvasením kapusty alebo kysnutím obilnín. Vďaka tejto príprave doslova aktivovali rastlinnú stravu tak, že dokázali získať z rastlín maximum výživy a zabezpečiť si tak pevné zdravie.

Čo je aktivácia potravín?

 

Nemáte na aktiváciu čas? Vyskúšajte aktivovanú Hryzku pre zdravé raňajky

Ak nemáte čas ani priestor na aktiváciu obilnín, orechov alebo semienok, ktoré pravidelne jedávate, máme pre Vás riešenie. Pre správne naštartovanie dňa pre sme vyvinuli pre vegetariánov a vegánov špeciálnu raňajkovú zmes HRYZKA, ktorá obsahuje už aktivované bezlepkové obilniny, orechy a semená. Má vyvážené zloženie, príjemnú neutrálnu chuť, ale hlavne vďaka aktivácií všetkých surovín, ktoré sa aktivovať dajú, je 100% vstrebateľná. Vďaka svojmu zloženiu a aktivácií je preto ľahko stráviteľná a zároveň Vám dodá potrebnú energiu hneď na začiatku dňa.

Objavte, z čoho je Hryzka zložená?

 

Raňajková zmes HRYZKA - aktivované zdravé raňajky pre vegetariánov a veganov

Obilniny, orechy a semená v HRYZKE sú aktivované, vďaka čomu sú ľahko stráviteľné. Aktivácia odomkla enzýmy v jednotlivých surovinách, ktoré pomáhajú pri trávení a váš pankreas môže plne využiť svoj potenciál na tvorbu metabolických enzýmov, ktoré sú potrebné na regeneráciu a obnovu tela. Preto po skonzumovaní HRYZKY nepocítite v žalúdku žiadnu ťažobu a ste milo prekvapení, koľko máte energie a chuti do života ;-)

 

Tipy na rýchle a zdravé raňajky pre vegetariánov a veganov

Raňajkovú zmes Hryzka zalejte prevarenou vodou (do 43 stupňov), premiešajte a naukladajte ovocie, ktoré máte radi - banán, čuročiedky, mango, jahody, hrozno. Ak máte radčej sladké raňajky, posypte kašu škoricou alebo pokapte medom. Rýchlo vytvoríte chutné, ľahko straviteľné, ale najmä 100% výživné raňajky, ktoré vám dodajú dostatok energie a živín. Vďaka aktivovaným surovinám v Hryzke získate aj potrebné enzýmy pre ľahké a vyvážené trávenie.

Chcete si pochutnať na takýchto vegetariánskych a veganských raňajkách? S Hryzkou to nie je problém.

Chcem vyskúšať Hryzku na raňajky

 

Prečo je Hryzka ideálna pre zdravé raňajky pre vegetariánov a veganov

HRYZKA je aktivovaná raňajková kaša vyrobená z 11 kvalitných surovín. Obsahuje unikátny mix RAW bezlepkových obilnín, orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny. Raňajková kaša Hryzka má patentované zloženie s vyváženým pomerom sacharidov, bielkovín, zdravých tukov a vlákniny.

Raňajková zmes Hryzka je 100% bez konzervantov a chemických látok.

Bez konzervantov a éčok

Hryzka neobsahuje konzervanty, éčka, farbivá ani žiadne iné chemické látky zvýrazňujúce chuť a vôňu.

Raňajková kaša Hryzka je 100% lepku a preto je vhodná pre celiatikov.

100% bez lepku / gluténu

Hryzka neobsahuje lepok a je preto vhodná pre celiatikov. Je vyrobená iba z bezlepkových surovín ako pšeno, pohánka a amarant.

Raňajková zmes Hryzka je 100% bez pridaného cukru a umelých sladidiel.

Bez pridaného curku

Hryzka neobsahuje pridané cukry ani žiadne umelé sladidlá. Preto je vhodná pre ľudí s cukrovkou a aj tých, ktorí potrebujú schudnúť.

Raňajková zmes Hryzka je 100% bez GMO - geneticky modifikovaných potravín a plodín.

Bez GMO (geneticky modifikovaných potravín)

Raňajková kaša Hryzka neobsahuje žiadne geneticky modifikované potraviny a suroviny.

Raňajková zmes Hryzka je 100% vhodná strava pre vegetariánov a veganov.

Ideálna pre vegetariánov aj veganov

Zloženie Hryzky je priamo ideálne pre vegetariánsku aj veganskú stravu. Všetky suroviny sú rastlinného pôvodu.

 

Hryzku odporúčajú na vegetariánske a veganské raňajky výživoví poradcovia

 

Mária Kotalová, poradca zdravého životného štýlu, Poltár:
"... Ja som s HRYZKOU naozaj nadmieru spokojná. Človek, ktorý je viacmenej na raw strave 4 roky ako ja, vie rozlíšiť kvalitu. Toto bol vskutku skvelý nápad a ja Vám zato fandím a tlieskam. Teším sa na spoluprácu s Vami."
 

Ing. Peter Ladecký, výživový poradca, Púchov:
"... HRYZKA obsahuje iba zásadotvorné zložky, a preto prispieva k zabezpečeniu acidobázickej rovnováhy, čo je základným predpokladom dlhodobého zdravia. Ide o jeden z mála produktov, ktorý spĺňa požiadavky na skutočnú racionálnu výživu."
 

Zuzana Trulíková, majiteľka predajne zdravej výživy SanusVita, Žilina:
"Mňam! Vrelo odporúčam všetkým, no najmä tým, ktorí sú už objedení vločkami. Malý tip na prípravu - použite mandľové mlieko, chuť je dokonalo lahodná."
 


Ing. Tomáš Sarlós, IT manažér, Bratislava:
"... Snažím sa vedome každodenne prijímať vysoko výživnú stravu a HRYZKA je výborný doplnok, ktorý pri správnom použití doplní to, čo je skoro vždy logisticky nemožné cez deň dosiahnuť z rôznych dôvodov. Zároveň je vynikajúcim doplnkom v prípade intenzívnej námahy, kedy telo potrebuje efektívne vstrebávať viac živín a HRYZKA je pre mňa v tomto prípade ťažko nahraditeľná "bezpečnostná poistka". Z pohľadu zloženia je pre mňa podstatný práve fakt, že HRYZKA je komplexná zmes aktivovaných zložiek, ťažký na prípravu doma."
 

Viac referencií

Ak ste vegetarián alebo vegan, vyskúšajte na raňajky Hryzku.

Spoznajte, ako chutia aktivované suroviny a zažite pocit plnej energie s ľahkým trávením hneď od rána.

► Späť na BLOG

Hotová kaša Hryzka s ovocím