Zdravé raňajky pre deti

Zdravé raňajky pre deti nie sú žiadna veda

Existuje jedno výborné príslovie: „Nevychovávajte svoje deti, aj tak budú podobné vám. Vychovávajte seba.“ a toto platí aj o zdravej strave. Dieťa jednoducho bude preferovať to, čo jedávate vy. Možno nie hneď, ale časom určite. A preto je dôležité vedieť nielen informácie o živinách, ale hlavne poznať medzi nimi súvislosti. A keďže sú raňajky prvým jedlom dňa, mala by sa im venovať dostatočná pozornosť.

 

Deti raňajkujú

Raňajky pre deti - čo by mali obsahovať?

  • SACHARIDY - 40-60 % * ideálne bezlepkových obilnín (proso, amarant alebo pohánka). Tieto sú základným zdrojom pomalej energie a zároveň nezaťažujú detský organizmus lepkom. Ak už siahnete na lepkové obilniny, určite uprednostnite pšeničné alebo špaldové celozrnné kváskové pečivo, pretože v procese kysnutia kváskového cesta, ktoré trvá poctivých cca 22 hod., dochádza k výraznému poklesu lepku. Biele pečivo, ktoré kysne max. 30 min., sa ku kvalite a výžive kváskového pečiva ani nepribližuje.

  • BIELKOVINY - 15-25 % * rastlinného  pôvodu (tekvicové semienka, ľanové semienka, chia, mandle, slnečnicové semienka) alebo živočíšneho pôvodu (detská šunka, vajíčka). Bielkoviny sú základnou stavebnou zložkou pre naše bunky a vďaka nim nám rastú svaly a kosti. Bez ich dostatočného príjmu sú deti unavené a neprospievajú.

  • TUKY - 15-25 % rastlinných (vlašské orechy, slnečnicové semienka, tekvicové semienka, mandle) alebo 10-15 % tukov živočíšnych * (maslo, vaječné žĺtko, rybí oblej).   

  • MINERÁLNE LÁTKY - vápnik *, horčík, zinok, selén, železo, meď, jód, ktoré sú nevyhnutné pre metabolizmus pre všetky živé organizmy.

  • VITAMÍNY - najmä vitamíny skupiny B, vitamín D3 *, vitamín K, z ktorých každý má svoju nezastupiteľnú úlohu pri správnom vývoji dieťaťa.

  • ANTIOXIDANTY – beta karotén (provitamín A *), tokoferol (Vitamín E), kyselina L-askorbová (Vitamín C), flavonoidy. Hlavnou úlohou antioxidantov je neutralizácia voľných radikálov zo slnečného žiarenia, z dýchania kyslíka a zo znečisteného životného prostredia.   

  • VLÁKNINA - 5-15 % rozpustnej vlákniny (psyllium, ľanové semienka, chia, zelenina, ovocie). Vláknina v potrave viaže na seba škodlivé toxické látky ako je olovo, kadmium, ortuť, cholesterol a iné a jej urýchleným prechodom cez tráviaci trakt sa znižuje tvorba karcinogénov.

Odmietajú Vám deti raňajkovať?

Ak vám deti odmietajú raňajkovať, pretože vám už dochádza tvorivosť a navyše nemáte čas na počítanie obsahu výživy a varenie stále niečoho nového, máme pre vás unikátne riešenie. Vyvinuli sme výživnú a bezlepkovú raňajkovú zmes HRYZKA, ktorá je určená nielen deťom od 3 rokov, školákom a tínedžerom, ale aj všetkým dospelým. Jednoducho pripravíte zdravé raňajky pre deti behom 2 minút, pretože príprava raňajkovej zmesi je naozaj jednoduchá.

Raňajková zmes HRYZKA má vyvážené, patentom chránené zloženie, je bezlepková, je RAW a má jemnú orieškovú chuť. Obsahuje suché pomleté bezlepkové a aktivované obilniny, semienka, orechy, goji, chia a psyllium.

Kaša Hryzka s jablkom a jahodou

 

Zdravé Hryzka raňajky si deti zamilujú!

Zatiaľ sme sa nestretli s dieťaťom, ktorému by HRYZKA nechutila. Práve naopak, deti si intuitívne zdravé raňajky žiadajú znova a znova. Výhodou je, že zdravé raňajky pre všetkých pripravíte rýchlo, jednoducho a hlavne každý deň iným spôsobom. Stačí zaliať 2-3 polievkové lyžice prevarenou horúcou vodou, nechať odstáť 2 min. a potom navrch poukladať každý deň iné ovocie.

Ako chutí Hryzka deťom na raňajky?

Fotka Ingrid

Ingridka, 2. trieda SŠ, Púchov (17 r.):
" ... HRYZKA chutí neutrálne a preto si ju viem hocijako skombinovať s ovocím a mať každý deň inú kašu. HRYZKA má super rýchlu a jednoduchú prípravu a hlavne ráno, keď vstanem do školy, nemusím rozmýšľať, čo si dám na raňajky..."

Fotka VanesaVaneska, škôlkarka, Púchov (5 r.):
"... mami, ja si zase plosím na laňajky HLYZKU s banánom, mangom a čučoliedkami a posyp mi to školicou a glankom, plosííííím..."

Fotka Gabrišová

Tobiasko, škôlkár, Beluša (2 r.):
"... eh-eh-eh mľask-mľask ouhm-ouhm ete, mľask-mľask, ete, ete, ete..." - reakcia na rozmixovanú HRYZKU s banánom ;-)

Vyskúšajte HRYZKU aj vo Vašej rodine a pripravte zdravé raňajky pre vaše deti každý deň.

Raňajky pre deti Hryzka

* Zdroj: Požiadavky na základné zloženie obilninovej výživy pre dojčatá a malé deti – Príloha 9, Siedma hlava druhej časti Potravinového kódexu SR

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie