O nás

 

POSLANIE

"Byť neustále o niečo lepší a prinášať zdravé, funkčné a bezlepkové potraviny pre celú rodinu."
Vytvárame tak koncept unikátnych produktov, ktoré zabezpečujú výživu, zdravie a čisto prírodnú chuť.

VÍZIA

"Pozitívne meniť stravovacie návyky ľudí s cieľom zvýšiť ich kvalitu života."
HRYZKU vyrábame na Slovensku s láskou, poctivo a nepridávame do nej žiadny cukor, farbivá ani konzervačné látky, pretože chceme mať istotu, že my a naše vlastné deti konzumujeme iba zdravé veci.

Autorka patentu raňajkovej zmesi HRYZKA a majiteľka firmy EMI TRADE, s.r.o.

Fotka Erika Benčeková

Ing. Erika Benčeková

Úspešná podnikateľka a matka dvoch detí, ktorá vášnivo a dlhodobo študuje princípy a súvislosti zdravej výživy, a ktorá sa rozhodla, že svoj veľmi chutný a zdravý „patent“ sprístupní všetkým ľuďom, u ktorých je tiež zdravie na prvom mieste.

Od roku 2009 začala veľmi intenzívne študovať základné princípy výživy od uznávaných zahraničných odborníkov ako je napr. Dr. Peter Jentschura, Dr. Edward Howell, Kurt Tepperwein, Christine Heideklang, Dr. Robert Young, Dr. Norman W. Walker, Dr. Joe Wallach, Dr. Robert S. Morse a iní, na základe čoho začala od roku 2010 raňajkovať bezlepkovú obilninovo-orechovo-ovocnú zmes. Všetkým členom rodiny sa zlepšilo trávenie a imunita, znížil sa počet nachladnutí a počet návštev u lekára. Aj napriek zlepšenému zdravotnému stavu celej rodiny mali tieto raňajky jeden nedostatok - rýchlo sa dostavoval pocit hladu.

V roku 2015 sa Erika vrhla na ďalšie študovanie vedeckých štúdií a vedeckých prác z celého sveta na tému obilniny, orechy a semená. Výsledkom bolo zistenie, že na povrchu všetkých obilnín, orechov a semien, ktoré nie sú pred ich konzumáciou správne aktivované, sa nachádzajú inhibítory enzýmov a kyselina fytová, ktoré bránia vstrebávaniu živín z týchto zŕn. Preto sa po konzumácií neaktivovaných surovín rýchlo dostavuje hlad - máte síce plný žalúdok, ale do tela sa dostáva len minimum mikrovýživy. Po tomto zistení začala Erika hľadať na trhu aktivované obilniny, orechy a semená a zistila, že sa tým nikto nezaoberá.

Od roku 2016 začala Erika suroviny aktivovať a do pôvodnej zmesi pridala ďalšie dôležité zložky, až sa dopracovala ku konečnému zloženiu a pomeru. Výsledné zloženie konzumuje celá jej rodina takmer 5 rokov bez prerušenia, deťom HRYZKA veľmi chutí a je nemožné sa jej prejesť, nakoľko má príjemnú jemne orieškovú chuť.

V roku 2017 dala Erika aktivovanú raňajkovú zmes patentovať.

V roku 2018 sa zahájila oficiálna výroba HRYZKY a spustenie e-shopu www.hryzka.sk.

V roku 2022 sa výroba premiestnila do nových výrobných priestorov v obci Lazy pod Makytou a bol spustený nový inovovaný e-shop s možnosťou distribúcie aj do Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.