Raňajková zmes Hryzka | Zdravé raňajky každý deň

Raňajková zmes Hryzka - zdravé raňajky na každý deň

Blog

Čo je to aktivácia

alebo Ako sa dá zlepšiť chuť surovín a skoncovať so zlým trávením

Aktivácia je namočenie orechov, obilnín, semienok alebo strukovín do vody na určitý čas, po ktorom sa v nich neutralizujú inhibítory enzýmov a odstráni sa kyselina fytová (hlavné antiživiny), čím sa stane výživa ukrytá vo vnútri pre človeka stráviteľná a vstrebateľná. Počas aktivácie dochádza ku dvom ... (čítať viac)


Anti-nutričné látky v potravinách

alebo  5 antiživín, ktoré vôbec nemusíte jesť 

Anti-nutričné látky (antiživiny) sú obsiahnuté vo všetkých surových nespracovaných zrnách ako sú obilniny, orechy, semená alebo strukoviny. Anti-nutričné látky na jednej strane zabezpečujú rastline jej prežitie rozmnožovaním (chránia zrnko pred predčasným klíčením), no na druhej strane blokujú ... (čítať viac)


Zdravé raňajky pre deti

alebo Ako dať deťom zdravé raňajky bez toho, aby frfľali

Zdravé raňajky pre deti by mali obsahovať minimálne výživové hodnoty, ktoré sa nachádzajú v Potravinovom kódexe. Ide o sacharidy, bielkoviny, tuky, minerálne látky, vitamíny, antioxidanty a vlákninu, ktoré zabezpečia deťom správny vývoj a rast. Základné výživové požiadavky na raňajkové obilninové jedlo sú... (čítať viac)


Bezlepková strava pre celiatikov

alebo Ako raňajkovať s celiakiou bez strachu

Pri celiakii ide o neprimeranú reakciu organizmu na glutén (lepok), v priebehu ktorej je poškodzované tenké črevo. Lepok je zmes bielkovín prítomný v niektorých obilných zrnách (pšenica, jačmeň, raž, ovos, tritikal, bulgur, kamut). Reakcia je najsilnejšia v sliznici tenkého čreva. Tam vzniká ... (čítať viac)


Vegetarián, vegán alebo RAW

alebo Zdravé RAW raňajky pre vegetariánov

Už ste veľa krát počuli pojmy ako vegetarián, vegán alebo RAW strava, ale nie každý si uvedomuje presný význam týchto slov. Aj keď výstižné pre všetky tri kategórie by mohol byť názov alternatívna forma stravovania. Zásadný rozdiel je však v pojme RAW, ktorý znamená, že strava nebola ... (čítať viac)


Správne raňajky pre športovcov

alebo 3 mýty o športovej výžive, ktoré Ťa môžu prekvapiť

Ak všade čítate, že športovec by mal konzumovať prednostne a výhradne iba bielkoviny, nie je to celkom pravda. Pravdou je, že dostatočný príjem bielkovín je kľúčom pre rast svalov a že bielkoviny sa získavajú zo stravy oveľa ťažšie ako sacharidy alebo tuky. Na druhej strane nesmieme nezabúdať ani na ostatné ... (čítať viac)


Krvný cholesterol a strava

Cholesterol je látka tukovej povahy, ktorá je súčasťou každej našej bunky. Je dôležitou stavebnou jednotkou nervov, mozgových buniek a surovinou pre syntézu niektorých hormónov. Väčšinu cholesterolu si organizmus vyrába sám, časť cholesterolu prijímame stravou. Cholesterol je pre organizmus nevyhnutný, ale nesmieme ho mať v krvi nadbytok. ... (čítať viac)

 


Ako nezostať iba pri Novoročnom záväzku

alebo Ako sa zdravo stravovať počas celého roka

Poznáte ten pocit? S príchodom Nového roka si veľa z nás dáva rôzne záväzky. Schudnem! Začnem cvičiť! A od teraz diéta! Začnem sa zdravo stravovať! Začnem behať! a pod. ... Niektorí z nás však už s nástupom prvého pracovného dňa ,,zabudnú“, čo si vlastne priali. Niektorí však naozaj začnú a ... (čítať viac)


Patenty a certifikáty

Raňajková zmes HRYZKA bola vyvíjaná 3 roky. V roku 2016 bola podaná prihláška na zápis Úžitkového vzoru na Úrade priemyselného vlastníctva SR a v roku 2017 boli vydané osvedčenia o zápise Úžitkového vzoru do registra ... (čítať viac)

 

 

Chcete vyskúšať zdravé raňajky s Hryzkou?

Objednajte si HRYZKU domov a pripravte ju podľa jedného z našich skvelých receptov.

Chcem vyskúšať Hryzku na raňajky